„Õnn on jälgedes ja me kõik saame sellest osa“ A. Alle.

Laps läheb kooliEsimesse klassi astumise info Tallinna Haridusameti lehelt vajutades siia 

Olulised tähtajad kooli astumisel:

Taotluse elukohajärgse kooli määramiseks saab esitada 1. - 15. märtsini.

Taotluse esitamine on vajalik eelkõige perele, kuna see annab olulist teavet õppekeele valikust ja õdede-vendade õppimisest samas koolis. Samuti on vanemal võimalus avaldada soovi kooli valikul, mida võimalusel arvestatakse.

Taotluse võib esitada alates 1. märtsist:

eKooli kaudu
Vanem peab ennast logima eKooli IDkaardiga (ID-kaart, Smart-ID vms). Kui taotlus on esitatud eKoolis, saab vanem oodatud  vastuse koolikoha määramise kohta e-kirjana.
NB! eKooli keskkond on avatud 1. märtsist

Paberil Tallinna Haridusametis (Estonia pst 5a, III korrus)
E: 08.15-17.45, T- N: 08.15-16.45, R: 08.15-15.45 


Lasnamäe Põhikoolis, Ristiku Põhikoolis, Tallinna Heleni Koolis, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolis, Tallinna Tondi Koolis ja Tallinna Kadaka Põhikoolis – saab õppima asuda Rajaleidja nõustamismeeskonna soovituse alusel. 


Lapsevanematel, kelle laps on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada. 

Oluline muudatus puudutab Nõmme linnaosa – 1. septembril alustab tööd uus põhikool – Hiiu Kool, ning linna munitsipaalkoolide võrk saab esimese puhta gümnaasiumi – Tallinna Nõmme Gümnaasiumi. See tähendab, et tuleval õppeaastal jäävad Nõmme gümnaasiumi majja esialgu 7.–12. klassid, 1.– 6. klassid asuvad aga õppima Hiiu Koolis. Kooli määramise taotlust eKoolis esitades tuleb praegu valida Nõmme gümnaasium, sest Hiiu Kool ei ole veel tegevust alustanud. Ühtlasi ootab kooli tulevast maja Raudtee tänaval ees ka põhjalik renoveerimine, mille ajal kasutab kool Tallinna Muusikakeskkooli endisi ruume Vabaduse puiesteel. 

Juhul, kui laps on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis, tuleb lapsevanemal sellest kindlasti teavitada Tallinna Haridusametit eKooli kaudu. 


Tähtajad
  • 1. -15. märtsil saab esitada taotlusi (eKooli keskkonnas või Tallinna Haridusametis).
  • Hiljemalt 20. mail teavitab Tallinna Haridusamet lapsevanemaid elukohajärgsest koolist eKooli kaudu e-posti aadressil (kui taotlus on esitatud eKooli kaudu) või lapse rahvastikuregistri järgsel aadressil (kui taotlus on esitatud paberil).
  • Hiljemalt 10. juuniks tuleb lapsevanemal koolile teatada, kas laps hakkab seal õppima või mitte. Kinnitamata koolikohad jäävad vabaks. 
  • Koolil on õigus vabaks jäänud õppekohad komplekteerida kooli vastuvõtu tingimuste ja korra järgi alates 11. juunist. 

Lapsevanemate küsimustele vastavad vajadusel Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna spetsialistid. 

Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) on avatud:
E 08.15-17.45; T, K, N 08.15-16.45 ja R 08.15-15.45. 
Tel 6404590 

haridusamet@tallinnlv.ee 


Lehte haldab direktor Pille Siimpoeg
pille.siimpoeg(ät)rannaku.ee

5282831


viimati muudetud 03.03.2023