„Õnn on jälgedes ja me kõik saame sellest osa“ A. Alle.

Aita aidata!

2012 aastal liitus Tallinna Rännaku Lasteaed Mustamäe Linnaosa Valitsuse ja MTÜ Rahvakoolitus Elu koostööprojektiga „AITA AIDATA", mille eesmärgiks on õpetada lasteaiaõpetajatele ja nende kaudu vanemate rühmade lastele väärtuspõhist esmaabi.
2012 aastal liitus Naksitrallide rühm. 2013 aastal lisandusid Lepatriinude ja Metsatuka rühm.

Projekti eesmärk oli ja on õpetada (vanemate) rühmade lastele esmaabi edasiandmise oskusi, väärtustades ka väärtuskasvatust, ennetades sellega hirmu, traumasid ja teadmatust. Abivajaja märkamiseks ja aitamiseks ei ole ükski laps liiga väike.

Projekti esimeses osas toimus lasteaiaõpetajate koolitus, kus peale esmaabi õpetati väärtuspõhise koolituse metoodikat ja lastele õpetamise eripära. Eesmärk on kasvatada, kujundada head ja abivalmis kodanikku.
Projekti teises osas viisid koolitatud õpetajad läbi tervet lasteaeda puudutavat koolitust. Käidi rühmast-rühma, tutvustades eakohaselt esmaabi printsiipe.

Projekti teises osas viisid koolitatud õpetajad läbi tervet lasteaeda puudutavat koolitust. Käidi rühmast-rühma, tutvustades eakohaselt esmaabi printsiipe. Mõned näited mida lapsed reaalselt omandasid: esmaabi algoritmid, traumaalgoritm, trauma mehhanismist lähtuvalt 2 abistamisliini (sh selgroo vigastusega ja ilma), elustamine, nina verejooksu peatamine, lämbumine. Ettevalmistusprotsessil valisime välja 6-liikmelise meeskonna, kes näitas oma oskusi üldisel lõppvõistlusel.


2013. aasta kevadtalvel liitusime taas Aita aidata projektiga. 2013. aasta kevadeks on meie lasteaias koolitatud 4 pädevat õpetaja-juhendajat, kelle juhendamisel on lapsed saanud juhiseid, kuidas hoolida ja tähele panna kaaslast enda kõrval. Kindlasti tasuks äramärkimist ka see, et laste ja õpetajate kaudu on teadmised ja huvi jõudnud ka lastevanemateni. Lapsevanemad on mõistnud koolituse vajalikkust ja oleme pälvinud nende sooja toetuse.

Lehte haldab arendusjuht Annika Jürs
annika.jyrs(ät)rannaku.ee
6 510 091

viimati muudetud 01.09.2013